ODPOVEDALI SME NA VAŠE NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Často kladené otázky

Čo je DPF – filter pevných častíc?

DPF filter je filter pevných častíc pri dieselových motoroch. Viac o filtri pevných častíc.

Čo je technológia SmartClean®?

SmartClean® je vyvinutá, patentovaná technológia, pôvodom z USA, ktorá je v súčasnosti najefektívnejšou dostupnou metódou renovácie filtra pevných častíc u nás. Je šetrná k filtru, prírode i Vašej peňaženke. Zistite viac o technológii SmartClean®!

Prečo mať v aute nainštalovaný filter pevných častíc?

Autá s filtrom pevných častíc sú výrazne šetrnejšie k životnému prostrediu. Viac o výhodách filtra pevných častíc.

Nie je renovácia filtra pevných častíc nelegálna?

Určite nie je! Sami výrobcovia automobilov odporúčajú po určitom množstve najazdených kilometrov, DPF kvalifikovanými odborníkmi renovovať alebo vymeniť za nový.

Ako zistím, že je čas na renováciu DPF?

V ideálnom prípade je dobré čas od času zájsť na kontrolu DPF, kde zistíme, či je už treba filter renovovať. Obvykle pri blížiacich sa najazdených 100 000 km od obstarania auta alebo poslednej renovácie filtra. Upchatý DPF tiež spoznáte podľa správania sa vozidla – motor neťahá, auto sa prepína do núdzového režimu, neustále svieti kontrolka filtra. V najhoršom prípade auto prestáva fungovať úplne. Avšak i vtedy vieme problém vyriešiť!

Je finančne výhodné mať DPF v aute?

Áno. pokiaľ by ste si nechali DPF odstrániť, okamžite prídete o niekoľko emisných tried. Napr. z EURO 5 na EURO 3. Strácate možnosť prechádzať nízkoemisnými zónami, ktoré sú v Európe bežné aj u nás neustále pribúdajú. Ďalej Vám hrozí odstavenie vozidla, neprejdete na STK, hrozia Vám vysoké pokuty. Prichádzate o záruku od výrobcu. Nakoniec budete legislatívou donútení si DPF opäť kúpiť, obstarávacie náklady na nový filter sú v priemere okolo 2 000 €.

Koľko stojí renovácia DPF?

Cena renovácie filtra pevných častíc závisí na výrobcovi a od modelu vozidla. Všeobecne je renovácia DPF lacnejšia ako jeho odstránenie! Ceny renovácie DPF nájdete v katalógu vozidiel.

Kto mi zaručí, že renovácia filtra prebehla v poriadku?

Na každú renováciu DPF, ktorú urobíme my, poskytujeme záruku 3 roky alebo 100 000 najazdených kilometrov[1]! S nami máte vždy istotu poctivo odvedenej práce.

Ako rýchlo prebieha renovácia DPF?

Už v deň prijatia do servisu uskutočňujeme všetky merania a testy. Najneskôr do 48 hodín je filter pevných častíc obnovený až na 98% pôvodného stavu[2].

Mám autoservis a rád by som poskytoval zákazníkom možnosť renovácie,
pomôžete mi?

Áno, autoservisom, ktoré nemajú možnosť na profesionálnej úrovni renovovať filter pevných častíc, umožňujeme externú spoluprácu za výhodných podmienok. Pozrite sa na možnosti spolupráce a kontaktujte nás!

Nenašli ste, čo ste potrebovali? Kontaktujte náš pomocou formulára, alebo volajte +420 211 222 333.


1. O rozšírenej 3-ročnej záruke sa informujte na zákazníckej linke.

2. K celkovej dobe renovácie DPF je nutné pripočítať i demontáž a montáž DPF späť do vozidla.

Klientská zóna