KEĎ UŽ SA MUSÍ DO SERVISU

Problémy filtrov DPF a ich riešenia

Filtre pevných častíc hrajú svoju úlohu strážcu ekológie dobre. DPF zachytáva pevné karcinogénne nečistoty vo výfukovom systéme a čas od času sa sám regeneruje. Pretože každý samočistiaci cyklus, ktorý prebieha vždy po cca 300 prejdených kilometroch, nie je stopercentný, zostávajú vo filtre nespálené zvyšky usadenín. S opakujúcimi sa cyklami dochádza k vrstveniu sadzí, až nakoniec filter prestane slúžiť úplne.

Upchaný filter je jedným z najčastejších dôvodov návštevy autoservisu. Na začiatku sa prejavuje nižším výkonom, vyššou spotrebou a v poslednej fáze imobilitou auta. Pri ignorovaní prejavov upchatého filtra môže prísť aj k vážnejšiemu poškodeniu motora! Pritom väčšina servisov nie je schopná upchaný DPF opraviť. Ponúkajú tak svojim zákazníkom len výmenu filtra za nový. Takáto investícia vyjde až na 2 000 €! A vzhľadom k tomu, že priemerná prevádzkyschopnosť DPF je iba okolo 100 000 najazdených kilometrov, je to investícia veľmi stratová!

Nie je riešenie ako riešenie!

Máloktorý servis umožňuje profesionálnu renováciu DPF. A keď áno, tak väčšinou iba metódou vysokotlakového vodného čistenia alebo chemicky. To bohužiaľ často vedie k ďalším problémom, nie každý filter FAP/DPF je možné takto vyčistiť bez jeho poškodenia!

Niektoré servisy dokonca svojim zákazníkom ponúkajú namiesto riešenia hneď odstránenie filtra. Keď si odmyslíme dôsledky pre ekológiu a stratu možnosti prechádzať nízkoeemisnými zónami, ktoré sa v tomto roku zavádzajú i v ČR, je odstránenie filtra natoľko hrubý zásah do vozidla, že nemôže prejsť bez následkov. Vždy je treba preprogramovať riadiacu jednotku automobilu a narušiť tak vlastne originálny software výrobcu. Zásah do výfukového systému, riadiacej jednotky a strata ekologickej triedy sa nakoniec môžu predražiť.

Profesionálna renovácia DPF so zárukou!

Najlepším riešením je renovácia DPF s ohľadom na stav, typ a spôsob prevedenia filtra. So spoľahlivými prístrojmi je treba namerať presné hodnoty a podľa toho vybrať spôsob renovácie filtra. Jedine tak je možné dosiahnuť hodnoty, ktoré sa blížia parametrom nového filtra. Vieme predĺžiť životnosť DPF o ďalšie roky prevádzky! Používame technológiu SmartClean®, ktorá je vysoko efektívna, v porovnaní s bežnými postupmi je šetrná k filtru i životnému prostrediu a navyše šetrí Vaše peniaze!

Renovácia DPF je až niekoľkonásobne lacnejšia ako zbytočná kúpa nového filtra. Je to proces, pri ktorom dochádza k dokonalému vyhoreniu usadených mikročastíc externým servisným zásahom a obnoveniu funkčnosti filtra s garanciou na 98% pôvodného stavu. Technológia SmartClean® je najúčinnejšia metóda renovácie DPF, zároveň je šetrná k prírode i k samotnému filtru pevných častíc. Vďaka SmartClean® môžeme filter renovovať opakovane! Chcete ušetriť peniaze, získať trojročnú záruku a mať istotu poctivo odvedenej práce najskúsenejšou firmou u nás a zároveň lídra európskeho trhu v problematike DPF / FAP? Objednajte sa na renováciu filtra pevných častíc radšej už dnes! Sme neustále vyťažení žiadosťami o renováciu DPF, a preto objednávky prijímame s predstihom.

Viac o technológii čistenia filtra pevných častíc

Klientská zóna